Kuşkonmaz Bariyer Nedir ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
5 Eylül 2019, Perşembe
Kuşkonmaz Bariyer Nedir ?
Kuşkonmaz bariyer nedir ? Nerelerde kullanılır ?
Kuşkonmaz Bariyer Nedir ?

Kuşkonmaz Bariyer

Kuş türlerinin doğadaki alanlarına genellikle insanlar tarafından yapılar inşa edilerek yaşam alanların kısıtlanması neticesinde evlerin, fabrikaların, pencerelerin, yağmur oluklarının, balkonların aklınıza gelebilecek bina yapılarının her birinin farklı bölgelerine kuşların yuvalandığını görmekteyiz. Özellikle yaz aylarında üreme dönemleri ile birlikte güvercin, martı, serçe, karga, saksağan gibi kuş türlerinin oluşturdukları kötü görünümler, dışkılar, tüyler insan sağlığını da olumsuz yönde etkilemektedirler.

Birçok kuş savar malzemeler üretilse de bu zamana kadar etkili oldukları görülmemiştir. Özellikle fabrika ve depo gibi alanların tavan kısımlarına gerdirilerek yapılan fileler zamanla kendisini salmakta ve yan kısımlarından açıklar oluşmaktadır. Hal böyle olunca aslında pek bir işe yaradığını söylenemez. Sonic ve Ultrasonic sesler ile kovulmaya çalışılan kuşlar çoğu zaman maket yapımları ile de korkutulmaya çalışılsa da kalıcı bir çözüm sunmadıkları için bir kere tercih ediliyor ve kuşların önüne geçemediklerini görmekteyiz. Sizlere önerimiz ise plastik kuşkonmaz bariyer olacaktır.

Kuşkonmaz Bariyer Nedir?

Şeffaf plastikten yapılmış irili ufaklı diken görünümü veren bir yapıya sahiptir. Dış taraftan bakıldığı zaman şeffaflığı sebebiyle görüntü bozmaz. Kuşkonmaz bariyer sayesinde kuşların yuvalanmasına hatta konmasına asla izin vermeyeceksiniz. Her türlü çatı ve aydınlatmaların üzerine konumlandırılabilir.

Teraslara, cam önlerine, balkonlara, çatılara, oluklara, barbekü ve şömine bacalarına, kış bahçelerine, seralara, pencere pervazlarına aklınıza gelebilecek kuşların yoğun olarak konduğu her yere kuşkonmaz bariyer kullanabilirsiniz. Oldukça uygun maliyeti ile sizi kesinlikle üzmeyecektir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın